Výkup víček

Vykupujeme víčka POUZE v Moravskoslezském kraji a to - HDPE víčka (neboli víčka od PET lahví) 

 Díky nepříznivé situaci na trhu jsme nuceni snížit výkupní cenu na 3 Kč/kg 

Víčka můžete darovat na charitu na sběrných místech, které naleznete zde

Napište nám i v případě, že Vám víčka již někdo vykupuje, prověříme, zda li bychom Vám mohli nabídnout lepší podmínky výkupu a odvozu.

Při sběru víček myslete na to, že sbíráme jen ty víčka, jejichž nákupu jsme se neobešli. Nikdy nekupujeme pet láhve proto, že někde probíhá sběr víček.

PET víčka jsou vyrobena z HDPE a jsou skvělou čistou surovinou pro výrobu KOMPOSTÉRŮ s výrazně lepšími mechanickými vlastnostmi než kompostéry z PP :) vozíme je přímo výrobci do Plastožrouta v Olomouci. 
Jedná se o velmi čistý, jedno druhový materiál, který mel jako originál Food Grade atest - pro kompostér je to poměrně důležité.

Pokud chcete někomu pomoci, tak je vždy lepší zaslat peníze  (i menší částku) rovnou na účet. Níže uvádím kalkulaci, která mnohým z Vás otevře oči. 

Samozřejmě na druhou stranu, víčka, které už doma máte jsou skvělým a čistým materiálem, který zlepšuje kvalitu recyklátu a z tohoto pohledu jde o kvalitní materiál pro výrobu nových výrobků, který se vyplatí sbírat, pokud dodržujete pár pravidel.

Pravidla sběru:

  1. Víčka rozdílných materiálů musí být v pytlích zvlášť - nesmí být pomíchány dohromady
  2. Sbíráme pouze plastová víčka nikoliv kovová, baterky, hračky apod.
  3. Sbírejte do větších pevnějších pytlů, nejlépe od mouky, brambor, které bychom mohli po vysypání poslat dál pro další sběr víček
  4. V pytlích musí být pouze víčka, nikoliv víčka v menších sáčcích - vybírání víček ze sáčku zdržuje jejich manipulaci, prodražuje náklady a Vám snižuje výkupní cenu
  5. Víčka od pivních sudů - kesů nesbíráme, je to jiný plast (PS) - zatím pro něj není uplatnění a mohl by zkazit celou várku
  6. Čím více na jeden odvoz máte, tím Vám nabídneme lepší výkupní cenu
  7. Odvážíme a vykupujeme od 100 kg na jeden odvoz = 10 velkých pytlů

 

Ekonomika sběru víček (jen pro případ, že by se mezi Vámi našel někdo, kdo by kupoval pet láhve, aby někomu pomohl pet víčky, jak je pořád dokola předhazováno v tisku. Pevně věřím, že každý rozumný člověk zná jednoduchou matematiku.)

Na 1 kg víček bylo potřeba zakoupit 500 kusů pet lahví/výrobků  -> za 1 kg víček je 3-5 Kč/kg

Pokud byste jen kvůli sběru kupovali pet láhve s nápojem dejme tomu 10 kusů x 15 Kč za petku = 150 Kč, ale za víčka dotyčný dostane zmiňovaných 3-5 Kč pokud to je 1 kg, nikoliv za kus jak si pořád hodně lidí myslí. Tzn, že za vašich 10 víček nemá zatím nic, ale vy jste museli utratit 150 Kč, takže by bylo daleko lepší těch 150 Kč vybrané rodině poslat na účet.

Protože na 1 kg je potřeba 500 kusů pet víček -> objemově igelitka víček, tak odvážíme víčka až od 100 kg což odpovídá 10 velkým pytlům, aby se vůbec jejich odvoz vyplatil.

Proto prosím všechny, kteří chtějí pomoci rodinám a píšete jim, aby si přijeli pro dva pytlíčky s víčky, které odpovídají hmotnosti například 10 kg, nedělejte to, protože rodina za ně dostane max 60 Kč, ale čas a benzín, který tím ztratí tuto hodnotu sundá na nulu. Takže pokud byste rodině poslali třeba i jen 20 Kč na účet, bude to pro všechny strany lepší.

To samé platí, pokud chcete víčka posílat poštou :( prosím Vás, to že pošlete 1 kg víček, za které dostane rodina max 4 Kč a utratíte za balíček 50 Kč je nesmysl-> lepší je poslat 50 Kč rodině na účet.

Něco jiného je, když máte nachystáno více kg nebo víčka zanesete na jedno ze sběrných míst (pokud zde budete mít cestu a máte je v místě bydliště). Víčka ze sběrných míst se odváží až jich je dostatečné množství a jejich odvoz je tedy ekonomičtější.

Děkujeme za pochopení a v případě dotazů nám napište:)

JAKÉ VÍČKA SBÍRÁT A JAKÉ NE?

71017309_522088578549712_5393529023039012864_n